Mladý človek a životný štýl kresťana

Autor: Juraj Macek | 13.6.2012 o 13:20 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  202x

Problém je v tom, že väčšina mladých ľudí  nemá v láske cirkev. Nechajú sa ovplyvniť médiami a tlačou. Jednoducho povedané väčšina mladých ľudí zabúda na Krista. Dnešný životný štýl mladých ľudí je ovplyvnený internetom teda konkrétne facebookom a inými faktormi ktoré priťahujú mládež.

 

Jednoducho povedané väčšina mladých ľudí zabúda na Krista. Dnešný životný štýl mladých ľudí je ovplyvnený internetom teda konkrétne facebookom a inými faktormi ktoré priťahujú mládež. Zapletú sa do nejakej pochybnej partie kde fajčia, pijú alkohol a berú drogy. Z časti by sa tomu dalo zabrániť verejnými  cirkevnými akciami ako sú koncerty pre mladých, ktorý by túto mládež možno aj pritiahla J . Lenže Bohužiaľ takéto akcie u nás nebývajú. Ak by sa farnosť  spojila s primátorom alebo starostom nejakého mesta alebo dediny mohli by sme prilákať viac ľudí na správnu cestu. Veľa ľudí ktorý sú pokrstený a majú prvé sväté prijímanie neskôr zanevrie. Otázka je prečo. Ak by rodičia vyvíjali snahu o to aby jeho dieťa žilo ako živý kresťan, nemali by sme žiadne šarvátky, preplnené piatkové diskotéky 13-16 ročnými deťmi a samozrejme neboli by v pochybnej partii. Výchova dieťaťa v takomto veku je samozrejme najzložitejšia. Prichádza puberta, dieťa chce spoznávať viac a teda aj okúsiť. No v prvom rade netreba zabúdať na to najdôležitejšie. Nepadnúť do pasce hriechu, pretože potom je to už len ťažšie a ťažšie. To dieťa odmieta chodiť do kostola, pretože pre neho sú to len slová ktoré si kňaz prichystá aby „zabavil ľud“ . No najväčším okamihom a možno aj prelomom je sviatosť najcennejšia. Sviatosť birmovania. Pri nej dieťa teda už mladistvý človek dostáva všetky dary Ducha Svätého. Samozrejme znova záleží na postoji rodiča. Či mu ten rodič povie aby mal všetky sviatosti, a on ide len preto , lebo mu to nakázali rodičia, alebo tam ide preto , aby dostal nejaké hodnotné materiálne dary. Hovorím samozrejme o tom horšom prípade. No ak ten človek bude chodiť pravidelne na  sv. omše nie z donútenia, alebo len preto žeby tam bol a kaplán ho videl alebo mal podpis. ale ak si skutočne neuvedomuje podstatu veci a hĺbku myšlienky tak je to veľmi zlé. No ak sa ten človek skutočne obráti a znova sa u neho preberie viera k životu, teda dar od Boha a to je dar viery bude naplnený šťastím. No to si väčšina mladých neuvedomuje. Pre niektorých je to len sviatosť aby bol dospelým kresťanom a tým to haslo. V takomto prípade je ťažké diskutovať s takouto osobou ktorá má zatvrdnuté srdce. Poznám mnoho ľudí ktorý majú všetky sviatosti, dokonca aj sviatosť manželstva no vôbec sa neriadia Božími prikázaniami a zatvrdili si srdce, žijú v hriechu a je im to jedno. No poznám aj takých ktorých sviatosť birmovania naplnila tak že sa od nej neodklonia do konca života. Je to krásne ak človek zažije obrátenie a otvoria sa mu oči. Ten človek vníma všetko úplne inak ako pred tým. Je s neho DOSPELÝ kresťan ktorý ŽIJE a je šťastný. Bohužiaľ nie všetky sú také prípady.  Preto prosím rodičov aby učili svoje dieťa už od útleho veku že Boh existuje a je s nami aby žilo šťastný a pokojný život , bez stresov, s pevnou vierou a najmä s láskou J.

Nedopadnime ako,, Podobenstvo o neplodnom“ figovníku ale ako ,,Podobenstvo o vernom sluhovi“

Pretože: ,,Kto mnoho dostal, od toho sa bude požadovať, a komu veľa zverili od toho budú viac žiadať“

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?