Trpezlivosť

Autor: Juraj Macek | 13.6.2012 o 13:46 | (upravené 13.6.2012 o 13:57) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  113x

To je asi tá kvázi najhoršia vlastnosť vrátanie zvedavosti.  Trpezlivosť u mladých ľudí je niekedy veľmi malá. A to je chyba. Myslia si, že všetko na čo si spomenú v tom momente chcú mať. Tak je to aj s vierou. Nemôžeme sa modliť a povedať. Chcem to teraz a hneď. Lusknem prstom a všetko bude dokonalé. Ako sa hovorí: Trpezlivosť ruže prináša. A ja stále aj dopoviem aby to nevyznelo tak sucho že aj ruže zvädnú. No samozrejme je to tak pretože nič netrvá večne a možno aj tú vec ktorú sme chceli či už je to hmotná alebo tá duševná nás neskôr omrzí.  Preto si treba veci ktoré dostaneme či ako som spomínal hmotné alebo nehmotné, vážiť.  Nebudú tu naveky.

 

Skúsme si to rozdeliť do dvoch kategórií:

A) Trpezlivosť pre hmotnú vec
B) Trpezlivosť pre duševnú vec


Začnem tým bodom po a) je to je to trpezlivosť pre hmotnú vec. Mnoho  mladých ľudí chce niečo dostať samozrejme niečo hmotné t.j. peniaze, nejaké hmotné dary a pod. No neuvedomuje si to že stráca aj ducha. Samozrejme v prípadoch že dbá o svojho ducha tak je to úžasné J Ale problém je v tom že chvíľku sa s toho teší ak to dostane no potom to odhodí. A to je ten zásadný problém váženie si vecí a neskôr už v dospelosti aj váženie si ľudí ktorý sú okolo neho. S človekom, ktorý si neváži rodinu priateľov a všeobecne blížnych alebo čisto ľudí je potom na tom veľmi zle. Rovno nadviažem už aj na bod b) a ten je trpezlivosť pre duševné veci. Človek ktorý neverí v Boha a chce v neho uveriť alebo bol vychovávaný vo viere ale tú vieru niekam podkopol pod koberec si znova začne klásť otázku: existuje vôbec Boh a ak áno dokáže tie veci fakt odpustiť? Božia milosť aj jeho láska je neskutočne veľká tak veľká že náš mozog to nevie pochopiť. Taká informácia: náš mozog pracuje iba na 7% no sú ľudia alebo boli, ktorým pracoval mozog na 20%. Títo ľudia sa nazývajú géniovia. Medzi nimi aj bl. Ján Pavol II. Človek ktorý mal veľký dar. Dar viery ktorý mu umožňoval robiť zázraky, ktoré doteraz neboli vysvetlené. Sám Ján Pavol II. Povedal: Buďte TRPEZLIVÝ a dočkáte sa J . Všetko je znova o trpezlivosti a modlení sa k Bohu no ateista alebo ,,maloverný“ povie, pre mňa to je básnička. Ja som sa snažil a bolo to na mne aj vidno no nezabralo to. Mladý človek má s vierou veľa spoločného no nie každý mladý to dokáže pochopiť.  Viera sa nedá pochopiť hneď a zaraz. Treba si ju zaslúžiť ako všetky milosti od Boha. Otázka je ako sa dostať k Božej milosti, tak najprv ísť na svätú spoveď, oľutovať sloje hriechy ktoré som napáchal a neskôr si priznať všetky veci ktoré som robil zle. No až po úprimnom priznaní si vlastných chýb nastupuje MILOSŤ. Lenže je tu ten háčik... TRPEZLIVOSŤ je to vzácna vec. A veľmi zložitá, preto prosím každého aby to skúsil. Nič tým nestratíš práve naopak! Získaš!! J VEĽA ŠŤASTIA! J

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

PRIMÁR

Opustení a nepripravení. Čo stresuje budúcich prvákov

Nápor z množstva zmien môže u čerstvého školáka vyvolať stres a fóbiu.


Už ste čítali?