ŠKOLA a mladí ľudia

Autor: Juraj Macek | 13.6.2012 o 13:59 | (upravené 13.6.2012 o 14:34) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  86x

škola je prostredie kde sa človek vyvíja, tu tvorí spoločnosť tu má kamarátov ale aj priateľov. Mnoho mladých ľudí nevie rozlíšiť kamarátstvo od priateľstva či už je to dievča alebo chlapec chlapec a chlapec a pod. Samozrejme tvoria partiu ak ten človek v horšom prípade neuvedomuje, že ho tá partia zneužíva no ale najmä je to pre peniaze...

Škola je niečo podobné. Slolužiaci sú prepríprava na prácu teda kvázi kolegovia. No tá osoba ktorá je v tej škole nemusí vychádzať so svojimi spolužiakmi či už na neho žiarli alebo je iný pre nejaký postih alebo má odlišný pohľad na vieru ba čo viac vychdáza lepšie z učiteľmi. A znova nástava ten zlom. Spolužiaci si o ňom posmyslia... ,, aha tak sa vtiera učiteľovi len aby mal dobré známky". Takýchto prípadov je naozaj veľmi veľa. Najmä neskôr keď už vzniknú problémy nedajbože ho začnú šikanovať a neskôr na ňho aj nadávať. No ja si vždy poviem: ,,Kto do teba kameňom ty do ňho chlebom".

Vzmeniť školu? V niektorých teda už krajných prípadoch je to nevyhnutné. No niekedy je situácia menej vážna ako sa zdá a možno si jeho spolužiaci robia z neho kanadské žartíky. No takýchto prípadov je podstatne menej. Je to veľmi nepríjemné. No dnešná doba si núti zatnúť zuby a ísť ďalej. A tak je to počas našeho celého života. My mladí ľudia si niekedy myslíme že svet je ,,gombička". No realita je skutočne iná a predovšetkým tvrdá. V dnešnej dobe sa len veľmi ťažko hľadá práca no ak do nej pôjdeme s láskou a vierou a popri tom z Božím požehnaním budeme šťastní či už je to na základnej,strednej či vysokej škole :-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Polícia má meno podozrivého

Útočníkom mal byť len dvadsaťdva ročný Brit s líbyjským pôvodom.

KULTÚRA

Dominik Dán o knižnom trhu: S mafiánskymi praktikami som sa nestretol

Spisovateľ má s podnikateľmi zlú skúsenosť.

KULTÚRA

Existoval len jeden James Bond, ktorý mohol hrať sám seba

Roger Moore stvárňoval agenta 007 najdlhšie.


Už ste čítali?